Czy można przekazywać wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się na rowerze w niestandardowy sposób? Pewnie, że tak! Można np. zaprosic uczniów do udziału w Quizie rowerowym i poprzez zabawę utrwalac i promować bezpieczne zachowania.
Taki Quiz przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych w Gminie Michałowice.

W pierwszej części Quizu uczniowie indywidualnie rozwiązywali zadania, mając do dyspozycji "koła ratunkowe": pół na pół, zmiana pytania lub pytanie do przyjaciela. Wszyscy młodzi rowerzyści wykazali się wysokim poziomem wiedzy i bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami.
W drugiej części Quizu uczestnicy pracowali w drużynach, wspólnie z opiekunami – nauczycielami opracowywali odpowiedzi na problemowe pytania i choć również mogli skorzystać z koła ratunkowego: pytanie do Wujka Google/Instruktora, samodzielnie wypracowali właściwe odpowiedzi.

W etapie indywidualnym pierwsze miejsce zajęli ex aequo Michał Makuch ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi i Adam Bąkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Komorowie. Na podium znalazł się także Lukas Lapeta ze Szkoły Podstawowej w Michałowicach.
Wszyscy uczniowie otrzymali upominki, pamiątkowe Dyplomy, ponieważ ich zaangażowanie, starania i wiedza o rowerach, infrastrukturze rowerowej i zasadach bezpieczeństwa jest godna uznania.
Dyplomy, puchary dla drużyn i nagrody rzeczowe wręczyła p. Wójt Małgorzata Pachecka.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy za udział w zabawie i życzymy samych przyjemnych i bezpiecznych rowerowych podroży!

Quiz jest projektem realizowanym przez Polskie Zrzeszenie Instruktorów Rowerowych dofinansowanym z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych.

Regulamin Konkursu wraz ze zgodą rodziców:
https://drive.google.com/drive/folders/1aBGcSNQegvBlIMG5_oIlIak4uCg0DyTA?usp=sharing