„ROWEREM ZDROWO I BEZPIECZNIE W GMINIE MICHAŁOWICE”

„ROWEREM ZDROWO I BEZPIECZNIE W GMINIE MICHAŁOWICE”

Jazda rowerem to przyjemność oraz mnóstwo korzyści dla zdrowia i środowiska. Coraz więcej osób używa roweru dojeżdżając do pracy, robiąc zakupy czy spędzając czas wolny. Także na terenie Gminy Michałowice. W związku z powyższym, Polskie Zrzeszenie Instruktorów Rowerowych opracowało projekt edukacyjny, skierowany do jeżdżących na rowerze lub przygotowujących się do takiej formy aktywności, mieszkańców gminy Michałowice. Projekt jest współfinansowany z budżetu Gminy Michałowice, a jego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów, aktywizowanie mieszkańców do codziennej, łatwo dostępnej dawki ruchu. Także promowanie poruszania się rowerem jako alternatywnego, przyjaznego dla środowiska środka codziennego transportu oraz pojazdu idealnego w sytuacji konieczności utrzymania dystansu społecznego.

Projekt „ROWEREM ZDROWO I BEZPIECZNIE W GMINIE MICHAŁOWICE” polega przede wszystkim na przeprowadzeniu szkoleń dla mieszkańców gminy Michałowice, aktywnie korzystających z rowerów oraz dla tych, którzy swoją rowerową przygodę chcą dopiero rozpocząć. Szkolenia będą miały formę spotkań on line uzupełnionych spotkaniem warsztatowym w plenerze, treści będą dotyczyły przede wszystkim bezpiecznego, odpowiedzialnego zachowania rowerzystów w ruchu drogowym, prawidłowego rozumienia,  interpretowania i stosowania obowiązujących przepisów ruchu drogowego, kultury jazdy na rowerze, współdzielenia infrastruktury z innymi użytkownikami, wypracowania nawyków używania kasków, kamizelek, odblasków, podnoszących poziom bezpieczeństwa i widoczności rowerzysty. Chcemy uczyć właściwych zachowań w przypadku kolizji/wypadku, przekazać zasady pierwszej pomocy przedmedycznej. Ponadto, naszym celem jest informowanie o możliwości i potrzebie ubezpieczania się przez rowerzystę na wypadek zdarzeń drogowych takich jak wypadek, kolizja.

W ramach projektu zostaną ponadto przygotowane i rozdystrybuowane kamizelki odblaskowe, plakaty oraz broszury edukacyjne (skierowane do rowerzystów oraz kierowców pojazdów mechanicznych, współdzielących z rowerzystami infrastrukturę drogową).

Uczestnikom szkoleń zostanie udostępniony materiał zdjęciowy i filmowy dotyczący newralgicznych miejsc na terenie naszej gminy i zasad bezpiecznego poruszania się po nich rowerem.

„Dofinansowane z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych” 

Czytaj więcej  
SPOTKANIE  INAUGURUJĄCE cykl szkoleniowy "Rowerem zdrowo i bezpiecznie w Gminie Michałowice".

SPOTKANIE INAUGURUJĄCE cykl szkoleniowy "Rowerem zdrowo i bezpiecznie w Gminie Michałowice".

ulotka_info_wykład.pdf

Urząd Gminy w Michałowicach wraz z Polskim Zrzeszeniem Instruktorów Rowerowych zaprasza mieszkańców gminy na SPOTKANIE  INAUGURUJĄCE cykl szkoleniowy "Rowerem zdrowo i bezpiecznie w Gminie Michałowice".

W trakcie spotkania Pan Piotr Wróblewski (instruktor rowerowy, nauczyciel i metodyk) przedstawi prezentację "Aktywność fizyczna i jej wpływ na zdrowie".

Gośćmi specjalnymi będą Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Regułach, z którymi będzie można porozmawiać o zabezpieczaniu roweru przed kradzieżą oraz o bezpiecznych sposobach zachowania w sytuacji bycia świadkiem kradzieży lub bycia poszkodowanym w wyniku kradzieży.

Termin: 22.07.2020 r., godz. 18

Sala konferencyjna w budynku Urzędu Gminy

Reguły,
ul. Aleja Powstańców Warszawy 1 

Dofinansowane z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych

Czytaj więcej  

Szkolenia dla mieszkańców Gminy Michałowice

szkolenia on line oraz szkolenie praktyczne dedykowane mieszkańcom w ramach projektu "Rowerem zdrowo i bezpiecznie w Gminie Michałowice" „Dofinansowane z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych”

Link do formularza zgłoszenia na szkolenie "Rowerem zdrowo i bezpiecznie w 

Gminie Michałowice": https://forms.gle/vYzrRkbh6X6WCJDE7


ulotka szkolenia Suchy Las - 20.07.2020.pdf

ROWERZYSTO! UCZESTNICZĄC W WARSZTATACH:

  • Zdobędziesz umiejętności korzystania z infrastruktury rowerowej oraz

stosowania się do obowiązujących przepisów prawa ruchu drogowego.

  • Uzyskasz wskazówki i poznasz zasady zachowania ważne dla bezpieczeństwa

rowerzystów w ruchu drogowym

  • Dowiesz się, jak skutecznie wyposażyć siebie i swój jednoślad, jaki rodzaj

roweru jest dla ciebie najlepszy i jak dopasować pojazd do twojego wzrostu

  • Dowiesz się jak skutecznie zabezpieczyć rower przed kradzieżą
  • Jak reagować w sytuacji kolizji lub wypadku i jakie podjąć działania, aby udzielić poszkodowanemu pierwszej pomocy
Czytaj więcej