Film promujący szkolenia rowerowe

Film promujący szkolenia rowerowe

Zapraszamy do zapoznania się z filmem promującym szkolenia w ramach projektu "Rowerem zdrowo i bezpiecznie w Gminie Michałowice" Projekt dofinansowany z budżetu gminy w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych

https://youtu.be/Hud7rX_FsOY 

Czytaj więcej  
Rajd Rowerowy Niebieskim Szlakiem: Stawy Raszyńsko - Falenckie

Rajd Rowerowy Niebieskim Szlakiem: Stawy Raszyńsko - Falenckie

Nasze Stowarzyszenie wspiera Rowerowe Rajdy Niebieskim Szlakiem w zakresie edukacji z bezpiecznej jazdy na rowerze podczas wyprawy grupowej. Ponadto podzielamy rowerową pasję organizatora Łukasza i zachęcamy mieszkańców naszej gminy do poznawania malowniczych zakątków w okolicy. Z perspektywy roweru świat jest piękniejszy!

Jeśli spotyka się ludzi z pasją, zapałem i ciekawością świata, to nie sposób do nich nie dołączyć!

W sobotę, 1 sierpnia 2020 r., mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w Rajdzie Rowerowym Niebieskim Szlakiem, który zorganizował Łukasz Rutkowski, członek Ekobrygady.

Było zielono, pięknie, urokliwie, a na drogach bezpiecznie.


Zapraszamy do obejrzenia relacji z rajdu:
https://youtu.be/uzeN1uNnaUs


Czytaj więcej  
Rajd Rowerowy Niebieskim szlakiem - edycja wrześniowa

Rajd Rowerowy Niebieskim szlakiem - edycja wrześniowa

Piękna słoneczna sobota i malownicza trasa, miłe towarzystwo i dawka fachowej wiedzy o okolicznych zabytkach, ciekawostkach oraz zasadach bezpiecznej wyprawy w kolumnie rowerowej... Takie atrakcje tylko na Rowerowych Rajdach Niebieskim Szlakiem...:)

Słoneczny ciepły dzień, piękna złota polska jesień od rana skłaniały do rowerowych aktywności. Nie mogliśmy pozostać obojętni na takie okoliczności przyrody i już o godzinie 10:00 z Komorowa wraz z Łukasz Rutkowski oraz rowerowymi mieszkańcami Gminy Michałowice, wyruszyliśmy na kolejny Rajd Rowerowy Niebieskim Szlakiem. 
Było przyjemnie, zdrowo, ekologicznie, a przede wszystkim bezpiecznie.

Trasa rajdu 

https://www.relive.cc/view/vYvEZGK1nGO


Film z wyprawy

https://youtu.be/Cpm4yT4ZzPY 


Czytaj więcej  
Rajd Rowerowy Niebieskim Szlakiem

Rajd Rowerowy Niebieskim Szlakiem

Piękna październikowa sobota, złota polska jesień i rajd rowerowy po malowniczych mazowieckich okolicach. Było bardzo przyjemnie, choć momentami trudno i po błocie. Ale z jaką frajdą!

3 października pojechaliśmy w kolejnym Rajdzie Rowerowym Niebieskim Szlakiem. Tym razem Niebieski Szlak wiódł z Komorowa przez Pruszków, Duchnice, Mory w kierunku Ożarowa Mazowieckiego. Wróciliśmy przez Bronisze, Gołąbki, Niedźwiadek, Ursus, łącznie 41 km i około 4 godzinki jazdy.

Trasa malownicza, ale i miejscami wymagająca bo błoto po kostki....!

Daliśmy radę, bo przecież przygody to sama frajda.

Zwiedziliśmy pałacyk w Duchnicach, zamieszkany przez spadkobierczynię rodu Gałczyńskich, w tym piękne piwnice, w których kręcono sceny do serialu Stulecie Winnych, cmentarz z grobami żołnierzy w Ożarowie Mazowieckim, zobaczyliśmy jedyną w naszej bliskiej okolicy kapliczkę prawosławną w Broniszach.

To był bardzo udany rajd, którego organizatorem był niezastąpiony Łukasz Rutkowski.

Czytaj więcej  
MATERIAŁY ZE SZKOLEŃ, CIEKAWOSTKI, PORADY ROWEROWE DLA MIESZKANCÓW GMINY MICHAŁOWICE

MATERIAŁY ZE SZKOLEŃ, CIEKAWOSTKI, PORADY ROWEROWE DLA MIESZKANCÓW GMINY MICHAŁOWICE

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną GREEN MOBILITY, gdzie można znaleźć materiały szkoleniowe, porady, ciekawostki rowerowe dedykowane Mieszkańcom Gminy Michałowice. http://www.greenmobility.pl/

W ramach programu szkoleniowego Rowerem zdrowo i bezpiecznie w Gminie Michałowice, stworzyliśmy stronę http://www.greenmobility.pl/, gdzie umieszczamy materiały szkoleniowe, porady, ciekawostki związane z realizowanym projektem.

Można tam znaleźć Bibliotekę z linkami do przeprowadzonych przez nas szkoleń on line dotyczących bezpieczeństwa w poruszaniu się rowerem w ruchu ogólnym i po infrastrukturze rowerowej, ciekawostki rowerowe z okolicy, porady dla cyklistów.

Bardzo chcielibyśmy, aby http://www.greenmobility.pl/ była miejscem, gdzie Mieszkańcy naszej Gminy będą dzielili się swoimi spostrzeżeniami, potrzebami, publikowali ciekawe materiały dotyczące jazdy na rowerze.

Zachęcamy do korzystania z http://www.greenmobility.pl/.  Przesyłajcie do nas materiały, a my będziemy je publikować.

Bo jazda na rowerze to zdrowa, przyjemna i ciekawa forma rekreacji, zdrowia i transportu. A bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.

Czytaj więcej