Misja


Zdrowie

Chcemy propagować i wspierać aktywny tryb życia. Utrzymanie i kształtowanie zdrowia wymaga aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności uprawianej 5 dni w tygodniu przez co najmniej 30 min. Dojazdy rowerem do pracy, szkoły, rekreacyjne przejażdżki rowerowe są świetnym sposobem na dostarczenie organizmowi dawki ruchu i porcji zdrowia.

Dowiedz się więcej

Ekologia

Chcemy uczestniczyć w ochronie środowiska. Poruszając się rowerem lub innym "nie-samochodowym" środkiem komunikacji osobistej dbamy o środowisko i zmniejszamy emisję gazów cieplarnianych. Rower to alternatywa dla samochodów, autobusów, a nawet tramwajów. Jest wygodny, tani i praktyczny. Korzystajmy z roweru dla własnej wygody, zdrowia oraz z troski o wspólne dobro.

Dowiedz się więcej

Bezpieczeństwo

Chcemy uczyć bezpiecznych zachowań w rowerowym ruchu drogowym. Poruszanie się po drogach publicznych, w tym po ścieżkach rowerowych zawsze jest związane z ryzykiem upadku, kolizji czy nawet wypadku. Niezmiernie istotne jest więc maksymalne ograniczenie zagrożeń i ryzykownych zachowań, poprzez popularyzację praktycznej i teoretycznej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dowiedz się więcej

Niezależność

Korzystając z roweru jesteśmy niezależni, wolni i oszczędzamy pieniądze. Nie dotyczy nas tłok w autobusach, tramwajach, konieczność zakupu biletu, czy paliwa. Swobodnie parkujemy tam, gdzie jest nam wygodnie. A niezależność to główny filar dzisiejszego stylu życia.

Dowiedz się więcej