SEZON ROWEROWY W PEŁNI. A MOŻE WARSZAWSKĄ KOLEJĄ DOJAZDOWĄ NA PODWARSZAWSKIE MALOWNICZE ROWEROWE TRASY?Piękne i malownicze okolice Michałowic, Komorowa, Podkowy Leśnej czy Grodziska Mazowieckiego to idealne miejsca na popołudniowe czy weekendowe rodzinne rowerowe "wypady".

Można rowerem bezpośrednio z Warszawy, ale żeby wycieczka była mniej męcząca, warto skorzystać z WKD-ki. Już sama niedługa przejażdżka wygodną kolejką może być miłym doświadczeniem. Potem kawka czy lody w kawiarence na stacji i rowerowa wyprawa w malownicze uliczki, zielone tereny i leśne bezdroża....

Przewóz roweru w pociągu WKD

W weekendy (tj. sobotę i niedzielę) oraz święta (dni ustawowo wolne od pracy oraz dni dodatkowo ustalone w rozkładzie jazdy) pasażer posiadający ważny bilet na przejazd pociągiem WKD, przewozi w pociągu jeden rower, bez konieczności zakupu biletu na przewóz roweru. Rower w pociągach WKD należy umieścić w miejscu do tego wyznaczonym, a w przypadku wyczerpania tego typu miejsc – w innym miejscu, w sposób nie utrudniający podróżowania innym pasażerom. Rower nie może utrudniać przejścia, ani narażać na szkodę osób i mienia innych pasażerów oraz nie może zagrażać bezpieczeństwu ruchu. Odpowiedzialność za wszelkie szkody związane z przewożeniem roweru ponosi podróżny.

Natomiast przewóz roweru w dni powszednie odbywa się na podstawie:

·         biletu jednorazowego wg taryfy normalnej - na odpowiednią strefę czasową rozkładowego czasu przejazdu pociągu;

·          biletu miesięcznego w cenie 51,50 zł  z ważnością na całą linię WKD.

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. wspiera Polskie Zrzeszenie Instruktorów Rowerowych w realizacji projektu "ROWEREM ZDROWO I BEZPIECZNIE W GMINIE MICHAŁOWICE"

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.