ROWER MIEJSKI Z WYPOŻYCZALNI - JAK TO DZIAŁA?


ROWER MIEJSKI – CO TO JEST?  JAK WYPOŻYCZYĆ ? 

Rower miejski to rower przeznaczony do jazdy po mieście. W Polsce  liderem w dostarczaniu i prowadzeniu samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich jest Nextbike  Polska od 2011 roku. Współpracuje on z samorządami i partnerami biznesowymi tworząc  najpopularniejsze systemy rowerowe. Jednym z największych systemów w Polsce jest Warszawski Rower Miejski Veturilo. Wszystkie systemy rowerowe działają podobnie.

Krok 1 – dołączenie do systemu wypożyczalni

Zarejestruj się klikając przycisk „Rejestracja” na terminalu wypożyczalni, podaj wymagane dane, zaakceptuj regulamin i wpłać minimum 10 zł opłaty inicjalnej. Wystarczy 1 minuta i gotowe – możesz już korzystać z rowerów miejskich 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Po zarejestrowaniu otrzymasz wiadomość sms oraz wiadomość e-mailową wraz z kodem PIN, który razem z Twoim numerem telefonu są identyfikatorami w systemie Poza tym dostaniesz  wiadomość e-mailową w celu potwierdzenia Twoich danych, kliknij na link.

Krok 2 – wypożyczenie roweru

Podejdź do terminala, naciśnij „Wypożyczenie/Zwrot” i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Rower, który wybrałeś zostanie zwolniony automatycznie. Jeżeli jest zabezpieczony obejmą – odblokuj go za pomocą otrzymanego kodu do zamka szyfrowego, wyświetlonego na ekranie terminala przy wypożyczeniu. Szerokiej drogi!

Krok 3 – zwrócenie roweru

Nie musisz nawet podchodzić do terminala. Wystarczy, że wprowadzisz rower do elektrozamka. Bez obaw – sygnał dźwiękowy oraz zielona dioda potwierdzą prawidłowy zwrot.

W celu upewnienia się, że zwrot został zakończony pomyślnie, dokonaj weryfikacji na swoim koncie użytkownika poprzez aplikację mobilną, stronę internetową lub kontakt z numerem 19 115.

Jeśli na stacji nie ma wolnego elektrozamka, przypnij rower obejmą do ucha stojaka lub innego prawidłowo zabezpieczonego roweru. Pamiętaj, przetasuj cyfry zamka szyfrowego. Wybierz „Wypożyczenie/Zwrot” na terminalu lub w aplikacji i postępuj zgodnie z wyświetlanymi komunikatami. Samo zabezpieczenie roweru obejmą nie jest rozumiane jako zwrot.

Krok 4 – kolejne wypożyczenie

Korzystaj z rowerów miejskich, kiedy tylko masz ochotę. Od początku marca do końca listopada, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Pierwsze 20 minut jazdy zawsze jest darmowe!

Krok 5 – szybszy sposób wypożyczenia

Pobierz aplikację mobilną : „nextbike” Za jej pomocą wypożyczysz rower zarówno zamknięty w elektrozamku jak i za pomocą obejmy bez podchodzenia do terminala. Kod do obejmy będzie wyświetlany podczas wypożyczenia danego roweru. Rower za pomocą aplikacji możesz wypożyczyć na dwa sposoby:

• Klikając „Wypożycz rower” w aplikacji i wpisując jego numer

• Skanując kod QR danego roweru znajdujący się na każdym rowerze


Źródło: nextbike.pl; veturilo.waw.pl

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.