Oświetlony rower, wyposażony dodatkowo w odblaski - szczególnie  podnoszące boczną widoczność rowerzysty, czyli umieszczone na pedałach, obręczy opony oraz rowerzysta ubrany w kamizelkę odblaskową lub odzież z odblaskowymi elementami, opaski na rękach, nogach, plecak z odblaskami jest znacznie lepiej widoczny dla innych kierujących pojazdami, przede wszystkim po zapadnięciu zmroku.

Rowerzyści mogą i powinni zadbać o odpowiednie oświetlenie pojazdu, dodatkowo nosić odblaski, piesi mogą i powinni nosić odblaski, odzież z odblaskowymi elementami - NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO MUSZĄ DAĆ SIĘ ZOBACZYĆ W CIEMNOŚCI.

Ale to przede wszystkim kierowcy samochodów muszą przestrzegać dopuszczalnej na drodze prędkości ponieważ ich pojazd ma największą "siłę rażenia", najdłuższą drogę hamowania i możliwą do rozwinięcia prędkość.W załączeniu znaleziony w sieci film dotyczący widoczności pieszych (biegnących po drodze) w ciemności. 

 Zdawać się może, ze związek z rowerzystami niewielki. Ale nikt z nas nie jest tylko rowerzystą. Poruszamy się po drogach jako rowerzyści, piesi, czy kierowcy samochodu. 


W każdej sytuacji należy zachować szczególną ostrożność. I dać się zobaczyć.

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.